o E Nomine   |  dyskografia  |  teksty   |  galeria  |  fanart  |  pobierz  |  news  |  linki  |  forum |   księga gościO stronie

Czym jest E Nomine? Jest to projekt muzyczny, stworzony przez Fritza Granera (Vel. SirFritz), Christiana Wellera (Vel. Chris Tentum) oraz Davida Brunnera. E Nomine nie ma stałych muzyków, czy wokalistów. W tworzeniu utworów biorą udział takie formacje jak orkiestry symfoniczne, czy chóry, dzięki czemu każda płyta jest ogromna ucztą dla fanów Monumental Dance.
Pomysł na połączenie niemieckich tekstów z łacińskimi opłacił się. Pierwszy singiel E Nomine "Vater Unser" ("Ojcze Nasz") wydany w 1999 roku wspiął się na szczyty niemieckich list przebojów, a drógi album "Finsternis" ("Ciemność") był jednym z najlepiej sprzedawanych w Niemczech w 2002 roku.
E NOMINE nie ma jednego wokalisty, ale w teledyskach występuje ten sam człowiek - Senad Giccic.

Singiel "Schwarze Sonne" ("Czarne Słońce") jest inny, niż pozostałe dzieła E NOMINE - pierwszy raz, ktoś użyczył zarazem swojego głosu i swojej twarzy. Tą osobą jest Ralf Moeller, niemiecki aktor (min. "Król Skorpion"), który od kilku lat występuje w Hollywood. Ralf podłożył swój głos do "Czarnego Słońca", oraz zagrał w teledysku.

E Nomine, jest niestety tylko projektem muzycznym, więc możemy co najwyżej zobaczyć teledyski, i posłuchać płyt. E Nomine nie występuje na koncertach, jednak było kilka wyjątków. E Nomine wzięło udział w koncercie The Dome oraz pojawiło się w programie Top Of The Pops.

Inspiracją do każdego albumu były najróżniejsze rzeczy. Pierwsza płyta "Das Testament" ("Testament") wzorowana była na Starym i Nowym Testamencie. Drugi album "Finsternis" ("Ciemność") swoje źródła miał w największych horrorach i dreszczowcach takich jak Drakula, czy Koszmar z ulicy Wiązów, natomiast trzeci krążek "Die Prophezeiung" ("Proroctwo") powstał dzięki przepowiedniom takich wizjonerów jak Nostradamus, oraz dzięki naturze.

We wszsytkich utworach E Nomine możemy znaleźć fragmenty tekstów po łacinie (niektóre teksty są w całości łacińskie), dzięki czemu każdy utwór jest inny, a albumy są dość zróżnicowane.
Pierwsza płyta E Nomine wzorowana była na Bibli. Czy więc jest to muzyka sakralna? Otóż nie. E Nomine nie można zakwalifikować ani do muzyki sakralnej, ani tym bardziej do satanistycznej. W muzyce E Nomine można odnaleźć wiele gatunków muzycznych, od śpiewu chóralnego jak w przypadku utworu E Nomine - Denn sie wiesen nicht, was sie tun, po muzykę rockową, której przykładem może być Schwarze Sonne nagrane z Ralfem Moellerem.